5 INGREDIENCIÍ, KTORÉ PREDAJÚ VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ

Autor: BRICK reality | Zverejnené: 11.02.2020

Už ste si niekedy hľadali vysnívaný dom alebo byt? Prípadne si pozerali realitné portály napríklad pre porovnanie cien nehnuteľností vo vašom okolí? Čo vás pri realitnej inzercii osloví ako prvé? Je to cena, meno realitnej kancelárie, či kvetnatý opis nehnuteľnosti? Je to FOTOGRAFIA!

Práve kvalitné fotky urobia na kupujúcich dobrý prvý dojem a vyvolajú u nich záujem o ponúkanú nehnuteľnosť.

Skúste si prezrieť zopár inzerátov bytov na internete a určite tam nájdete množstvo fotiek, ktoré sú nafotené mobilným telefónom, tmavé, škaredé, nezaujímavé, ba až odstrašujúce. A pritom stačí tak málo, aby aj napríklad staršia nehnuteľnosť s nemoderným zariadením dokázala zaujať a ukázať svoj potenciál.

kuchyňa - foto nehnuteľnosti

Čo by teda mali spĺňať fotografie nehnuteľnosti, aby boli jej prvotriednou reklamou?

  1. KVALITNÁ FOTOTECHNIKA

Dnešné smartfóny už vedia robiť slušné fotky, ale na nafotenie nehnuteľnosti v plnej paráde určite odporúčame digitálnu (bez)zrkadlovku so špeciálnym objektívom.

  1. UHOL POHĽADU

Fotíme vždy na šírku, nikdy nie na výšku. Fotky musia byť zaostrené. Nepoužívajte techniku „rybie oko“, kvôli ktorej fotky nepôsobia autenticky. Vytvorte pohľad na celú miestnosť, nikto nie je zvedavý na stenu s oknom.

  1. SVETLO

Ideálne je fotiť nehnuteľnosť, keď vonku svieti slniečko. Pri týchto fotkách však pozor na prepaly, keď je žiarivé okno v kontraste s tmavou miestnosťou. Každopádne treba fotiť cez deň a lepší efekt na fotke vytvoria zapnuté lampy v každej miestnosti.

  1. UPRATANÝ PRIESTOR

V tomto bode si treba dať trošku viac námahy, ktorá však za to stojí! Samozrejmosťou je upratať oblečenie prehodené cez stoličku, kopu časopisov spod konferenčného stolíka, riad z kuchynskej linky, či poskladať uteráky v kúpeľni. V kúpeľni si tiež poschovávajte kozmetiku z vane a umývadla. V kuchyni odložte čistiace prostriedky, ale aj všetky veci porozkladané na kuchynskej linke a áno aj všetko, čo je povykladané hore. Odporúčame tiež odložiť osobné predmety ako vystavené fotografie, aj tú zbierku magnetiek na chladničke, či digestore.

Keď chcete predávanú nehnuteľnosť pri fotení vyšperkovať, pomôže vám home staging. Detaily ako dekoračné vankúšiky, kytica kvetov v elegantnej váze, štýlovo prestretý stôl v kuchyni, voňavé sviečky v obývačke, navodia príjemnú atmosféru a vyvolajú v kupujúcich pozitívne emócie.

  1. ÚPRAVA HOTOVÝCH FOTIEK

Na záver vyberieme tie najlepšie zábery a doladíme ich v kvalitnom programe na úpravu fotiek. Nejde o žiadny retuš fotiek, kedy by boli záujemci o nehnuteľnosť pri osobnej obhliadke nemilo prekvapení. Máme na mysli úpravy typu vyrovnanie línií (aby fotka nepôsobila krivo), či hra so svetlom a farbami (určite viac zaujme farebne živá fotka, ako tmavá a mdlá).

Obývačka - foto nehnuteľnosti

BRICK reality spolupracujeme so špičkovými fotografmi, takže týchto päť ingrediencií pre atraktívnu fotku nehnuteľnosti vieme hravo namiešať. K fotkám vytvárame tiež pôdorys nehnuteľnosti. V ponuke máme aj interaktívnu 3D prehliadku nehnuteľnosti, či propagačné video, ktoré pomôžu vyvolať väčší záujem kupujúcich.

 

Ak sa vám článok páčil a poznáte priateľov, ktorým môže pomôcť, zdieľajte ho na sociálnych sieťach. Ak chcete byť pravidelne v kontakte s novinkami a zaujímavosťami z oblasti realít, dajte Páči sa mi to našej stránke na Facebooku BRICK reality na FB a pokojne sa pýtajte, ak vás niečo konkrétne zaujíma.