VYHĽADÁVANIE NEHNUTEĽNOSTÍ PRE KUPUJÚCEHO

Autor: BRICK reality | Zverejnené: 03.07.2019

Realitná kancelária BRICK reality ponúka okrem iného aj nadštandardnú službu – VYHĽADÁVANIE NEHNUTEĽNOSTÍ PRE KUPUJÚCEHO. Poviete si: „To mám niekomu platiť za to, že si sadne za počítač a poprezerá zopár inzerátov?! Veď to zvládnem v pohode sám a zadarmo!“

Samozrejme, že kúpa nehnuteľnosti je jednou z najväčších investícií v našom živote, preto si musíme veľmi dobre zvážiť, čo hľadáme a čo si môžeme dovoliť. Potom už naozaj sadneme za počítač a začneme hľadať. Prvý kameň úrazu je obrovské množstvo ponúk, ako aj realitných kancelárií. Ktorý inzerát odráža aj skutočný stav nehnuteľnosti a ktorá ponuka je seriózna? V prípade, že pocítime lásku na prvý pohľad už z inzerátu, často sa stáva, že ponuka už nie je aktuálna, prípadne najbližšie obhliadky sa konajú v termíne, ktorý mi nevyhovuje.

Ak už príde k samotnej obhliadke, môže nastať sklamanie, že fotky z inzerátu boli oveľa krajšie ako skutočnosť, že popis nehnuteľnosti nebol úplne pravdivý, že nám nevyhovuje okolie, alebo nehnuteľnosť zvláštne zapácha, že predávajúci, či maklér na mňa nepôsobí dôveryhodne ... Takže začína sa kolotoč vyhľadávania, telefonovania a prehliadok. Ak konečne nájdeme vysnívanú nehnuteľnosť, môžeme natrafiť na vyjednávanie ceny, prípadne rôzne okolnosti spomaľujúce samotný predaj a kúpu nehnuteľnosti.

V prípade, že si poviete, že váš čas je vzácny a chcete si obzrieť len nehnuteľnosti podľa vašich predstáv, ktoré viete aj zafinancovať – je služba VYHĽADÁVANIE NEHNUTEĽNOSTÍ PRE KUPUJÚCEHO od BRICK reality pre vás to pravé.

Obrázok, na ktorom je počítač, klávesnica, prenosný počítač, elektronika

Automaticky generovaný popis

Váš realitný maklér si s vami na začiatku do detailov prejde vaše predstavy a parametre o hľadanej nehnuteľnosti. Následne sa zaoberá vyhľadávaním nehnuteľností, pričom využíva svoje znalosti z realitného trhu (napríklad vie o nehnuteľnostiach, ktoré sú na trhu už pridlho), ako aj kontakty s inými realitnými kanceláriami (vie využiť aj tzv. „podpultový predaj“, keď sa k nemu dostane nehnuteľnosť, ktorá ešte nebola verejne inzerovaná). Samozrejme preverí aktuálnosť každej ponuky a sám vykoná osobné obhliadky relevantných nehnuteľností. Na záver vám predstaví výber napríklad troch najlepších nehnuteľností, ktoré už posúdite podľa vlastného uváženia. Výhodou takéhoto osobného agenta je aj jeho vyjednávacia schopnosť, kedy sa samozrejme snaží dohodnúť, čo najlepšie kúpno-predajné podmienky v prospech kupujúceho. Služby realitného makléra sa spoplatňujú až vo chvíli, keď nastane uzavretie obchodu s predávajúcim.

BRICK reality zabezpečuje tiež asistenciu pri vybavovaní znaleckého posudku, riešení hypotekárneho úveru, právnu asistenciu pri zmluvnej dokumentácii, asistenciu v deň prevodu vlastníctva, ako aj pri preberaní nehnuteľnosti.

 

Ak sa vám článok páčil a poznáte priateľov, ktorým môže pomôcť, zdieľajte ho na sociálnych sieťach. Ak chcete byť pravidelne v kontakte s novinkami a zaujímavosťami z oblasti realít, dajte Páči sa mi to našej stránke na Facebooku BRICK reality na FB a pokojne sa pýtajte, ak vás niečo konkrétne zaujíma.