+421 948 504 607
info@brickreality.sk
brick logo
Brick Reality
Novinky a info

EXKLUZIVITA – STRAŠIAK ALEBO ROZUMNÁ VOĽBA?

Autor: BRICK reality | Zverejnené: 6. 5. 2022

Zdieľanie:

Exkluzívna zmluva dáva realitnej kancelárii výhradné právo na zastupovanie klienta pri predaji, prípadne prenájme nehnuteľnosti.

Väčšina majiteľov nehnuteľností sa prikláňa k neexkluzívnemu predaju, keďže sú presvedčení, že zveriť svoju nehnuteľnosť viacerým maklérom znamená zvýšiť šancu na predaj (prenájom) a rozložiť riziko potenciálneho zlyhania jedného makléra. Týmto spôsobom často krát prichádza k súťaži realitných kancelárií, kto prvý predá (prenajme) danú nehnuteľnosť.

Konkurovať si môžu znižovaním ceny nehnuteľnosti. Neexkluzívny maklér minimalizuje čas venovaný danej nehnuteľnosti, nakoľko pravdepodobnosť, že bude s jej transakciou úspešný sa znižuje s počtom realitných kancelárií, ktoré ju majú v ponuke. V neposlednom rade bude majiteľ nehnuteľnosti neefektívne zaťažený obhliadkami dohadovanými viacerými maklérmi.

Stávajú sa tiež prípady, že všetko úsilie realitnej kancelárie vložené do propagácie ponúkanej nehnuteľnosti vyjde nazmar, keď iný sprostredkovateľ alebo záujemca o nehnuteľnosť priamo kontaktuje majiteľa nehnuteľnosti. V prvom rade sa snaží vyjednať lepšiu cenu zníženú o províziu dohodnutú s realitnou kanceláriou.

Na druhej strane pripraví majiteľa o servis dohodnutý s realitnou kanceláriou, ktorý by mal zahŕňať vypracovanie znaleckého posudku, vybavenie na katastrálnom úrade, či právne ošetrené zmluvy. Tiež tu nastáva riziko nedôveryhodného kupujúceho a s tým spojené nebezpečenstvo podvodu.

Realitné kancelárie uprednostňujú exkluzívne zmluvy, aby mohli mať celý obchod pod kontrolou a pracovať v prospech majiteľa nehnuteľnosti. Ich úlohou je vybrať najlepšiu ponuku namiesto najrýchlejšej.

PREČO SI ZVOLIŤ EXKLUZÍVNU ZMLUVU?

Po uzavretí exkluzívnej zmluvy prechádzajú všetky starosti majiteľa nehnuteľnosti spojené s jej predajom (prenájmom) na plecia realitnej kancelárie.

- Maklér vykoná osobnú prehliadku nehnuteľnosti a odhadne jej skutočnú trhovú cenu.

- RK zabezpečí profesionálne fotenie nehnuteľnosti a propagáciu (banner, inzercia na webe, sociálne siete).

- Maklér informuje majiteľa nehnuteľnosti o priebehu jeho ponuky a organizuje termíny obhliadok tak, aby čo najmenej narúšali voľný čas klienta a zároveň sa pri prezentácii nehnuteľnosti využil jej potenciál na maximum.

- Maklér pripúšťa k obhliadke nehnuteľnosti vážnych záujemcov.

- Realitná kancelária zabezpečí kompletnú zmluvnú dokumentáciu.

- Maklér pracuje pre predávajúceho, jeho cieľom nie je zjednávanie ceny dolu.

PREČO SI ZVOLIŤ EXKLUZIVITU PRÁVE S BRICK REALITY?

Povedzme si úprimne, že nie je exkluzivita ako exkluzivita. A práve spoločnosť BRICK reality ponúka v rámci exkluzivity ešte niečo navyše, aby boli jej klienti maximálne spokojní.

- Profesionálny prístup makléra, ktorý správne nastaví cenu nehnuteľnosti a vyvolá o ňu živý záujem

- Profesionálny fotograf, ktorý okrem pútavých fotografií ponúkanej nehnuteľnosti vie vytvoriť tiež trendové interaktívne 3D prehliadky, či letecké foto/video rozľahlých objektov pomocou dronu

- Právny servis šitý na mieru, ktorý znamená férové zmluvy pre všetky zúčastnené strany

- Rýchlejšia likvidita nehnuteľnosti na základe selektovania vážnych záujemcov o nehnuteľnosť

- V prípade financovania kúpy cez banku, sa overujú možnosti získania hypotéky kupujúceho ešte pred podpisovaním zmluvy s predávajúcim

- Asistencia pri dani z nehnuteľnosti

- Licitačný systém, ktorý prebieha ako online aukcia o nehnuteľnosť, je transparentný, poctivý a pracujúci v prospech predávajúceho

Ak sa vám článok páčil a poznáte priateľov, ktorým môže pomôcť, zdieľajte ho na sociálnych sieťach.

Ak chcete byť pravidelne v kontakte s novinkami a zaujímavosťami z oblasti realít, dajte Páči sa mi to našej stránke na Facebooku BRICK reality na FB a pokojne sa pýtajte, ak vás niečo konkrétne zaujíma.

icon
Stiahnuť PDF
icon
Vytlačiť
Zdieľanie:

PODOBNÉ ČLÁNKY

Všetky dôležité novinky a hodnotné informácie z prostredia realít na jednom mieste.

4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
Autor: BRICK reality | Zverejnené: 17. 2. 2024

Nastal deň D, kedy ste sa rozhodli, že si obstaráte nehnuteľnosť. Novú, ďalšiu, investičnú, prenajatú... nech už je dôvod akýkoľvek, ide o veľké rozhodnutie. Nestačí len prezrieť si všetky dostupné ponuky a spraviť si prieskum o lokalite, kde by ste chceli kupovať. VŽDY je dôležitá aj osobná obhliadka nehnuteľnosti, a to aj v prípade, že vám nehnuteľnosť hľadala priamo realitná kancelária.

SLUŽBA REALITNÝ AGENT PREDÁVAJÚCEHO / KUPUJÚCEHO

Vaša spokojnosť je u nás v BRICK reality na prvom mieste. Svedčia o tom aj Vaše referencie, ktoré nás posúvajú dopredu.

banner

CHCEM PREDAŤ / PRENAJAŤ

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti? V BRICK reality máte všetky služby na kľúč. Profesionálne, efektívne a transparentne. Od prvej konzultácie až po predaj, alebo prenájom nehnuteľnosti. Ponúkame individuálny prístup, ktorý si zaslúžite.

banner

CHCEM KÚPIŤ / PRENAJAŤ SI

Hľadáte bývanie? Nájsť na trhu ideálnu nehnuteľnosť je časovo náročné. V mnohých prípadoch ide o investíciu na celý život. Službou agent kupujúceho Vám BRICK reality poskytne makléra, právnika a finančného odborníka.

brick logo
Každý klient je pre nás v prvom rade človek, ktorému chceme zabezpečiť spokojné bývanie a odborné služby.
Sociálne siete:
Všetky práva vyhradené pre BRICK reality s.r.o.