+421 948 504 607
info@brickreality.sk
brick logo
Brick Reality
Novinky a info

4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI

Autor: BRICK reality | Zverejnené: 17. 2. 2024

Zdieľanie:

Nastal deň D, kedy ste sa rozhodli, že si obstaráte nehnuteľnosť. Novú, ďalšiu, investičnú, prenajatú... nech už je dôvod akýkoľvek, ide o veľké rozhodnutie. Nestačí len prezrieť si všetky dostupné ponuky a spraviť si prieskum o lokalite, kde by ste chceli kupovať. VŽDY je dôležitá aj osobná obhliadka nehnuteľnosti, a to aj v prípade, že vám nehnuteľnosť hľadala priamo realitná kancelária.

Ideálne je dohodnúť si obhliadku počas dňa, kedy lepšie uvidíte okolie domu, samotnú nehnuteľnosť zvonka a samozrejme svetelnosť vnútri.

Prvý dojem je veľmi dôležitý, ale nenechajte sa pomýliť neporiadkom, pre vás nevkusným nábytkom, či nevhodnou farbou stien. Tu treba zapojiť predstavivosť, keďže v prípade prevzatia nehnuteľnosti viete všetky tieto skutočnosti odstrániť.

 

Počas obhliadky nezabudnite na 3 P – pozerať, počúvať a pýtať sa.

 

1. P Pozorne si všímajte už cestu k nehnuteľnosti – ako dlho vám trvala; ako je dostupná; koľko áut parkuje v okolí; ako vyzerá okolie domu; sú v bezprostrednej blízkosti hlučnejšie miesta ako detské ihrisko, reštaurácia s vonkajšou terasou, či frekventovaná cesta???

Ako vyzerá samotný dom – je zateplený; môžu mať ľudia nainštalovanú klimatizáciu; ako sú zabezpečené vstupné dvere; má výťah; v akom stave je schodisko; je tu čisto; sú tu spoločné priestory???

V samotnom byte si nevšímajte zariadenie, ale podstatné veci, ktoré by vám v budúcnosti mohli zvýšiť náklady – sú tu bezpečnostné vchodové dvere; v akom stave sú podlahy, steny, okná; má byt vyhovujúce dispozičné riešenie; bude potrebné meniť kúpeľňu, WC, či kuchyňu; aké sú tu úložné priestory???

 

2. P Počas celej obhliadky samozrejme počúvajte, čo vám hovorí majiteľ, či maklér. Avšak sústreďte sa aj na okolité zvuky (výťah, susedia, dopravné prostriedky, ruch ulice aj pri zatvorených oknách). Je dôležité, aby sa predávajúci nesnažili niečo prekryť nahlas pustenou hudbou, filmom, či spotrebičom.

 

3. P V neposlednom rade sa pýtajte. Je dobre pripraviť si zoznam otázok už dopredu, aby ste na niečo nezabudli – aká je výmera bytu a orientácia na svetové strany; z akého materiálu je bytový dom; aké rekonštrukcie prebehli v byte aj v bytovom dome; boli menené rozvody a stúpačky; ako je riešené vykurovanie; prislúcha k bytu pivnica a parkovacie miesto; dajú sa využívať spoločné bytové priestory???

 

Radi by sme dodali ešte štvrté P – poskúšať si!

4. P Keď si kupujete topánky, zvyčajne si ich predtým obujete. Keď si kupujete auto, spravíte s ním skúšobnú jazdu. Tak prečo si nevyskúšať fungovanie takej veľkej investície, ako je nehnuteľnosť.

Nebojte sa vyskúšať si otváranie/zatváranie okien; zapínanie/vypínanie svetiel; pustite si vodu; spláchnite záchod; nakuknite do stúpačiek; pozorujte vyduté podlahy, fľaky a praskliny na stenách. Nehanbite sa nakuknúť pod koberec, do rohov, či popod okno, aby ste sa presvedčili, či nezateká, prípadne nie sú niekde plesne. Vyberte si svoj meter a premerajte, či sa vám vojde do izby váš nábytok. Môžete si priniesť nabíjačku na mobil a overiť, či fungujú zásuvky. V prípade, že sa byt predáva aj so spotrebičmi, odporúčame preveriť ich funkčnosť.

Samozrejme všetko robte v rámci slušnosti, prezeranie obsahu skrine, či zásuviek už k obhliadke nepatrí.

 

Ak premýšľate o kúpe alebo prenájme nehnuteľnosti, vyskúšajte našu službu Realitný agent kupujúceho. V mori nehnuteľností vám nájdeme váš domov. Vám sa už stačí zúčastniť finálnej obhliadky a overiť si, či cítite, že je to TÁ nehnuteľnosť, po ktorej túžite.

Ak sa vám článok páčil a poznáte priateľov, ktorým môže pomôcť, zdieľajte ho na sociálnych sieťach. Ak chcete byť pravidelne v kontakte s novinkami a zaujímavosťami z oblasti realít, dajte Páči sa mi to našej stránke na Facebooku BRICK reality na FB a kľudne sa pýtajte, ak vás niečo konkrétne zaujíma.

icon
Stiahnuť PDF
icon
Vytlačiť
Zdieľanie:

PODOBNÉ ČLÁNKY

Všetky dôležité novinky a hodnotné informácie z prostredia realít na jednom mieste.

DAŇ Z NEHNUTEĽNOSTÍ – ZA ČO, KEDY A AKO
DAŇ Z NEHNUTEĽNOSTÍ – ZA ČO, KEDY A AKO
Autor: BRICK reality | Zverejnené: 9. 1. 2024

S predajom nehnuteľnosti sú spojené viaceré povinnosti, či už na strane predávajúceho alebo kupujúceho. Jednou z nich, a to veľmi dôležitou, je daň z nehnuteľnosti. Ľudia sa nie vždy vedia v tejto téme orientovať, nakoľko mnohí riešia túto záležitosť len raz za život...

SLUŽBA REALITNÝ AGENT PREDÁVAJÚCEHO / KUPUJÚCEHO

Vaša spokojnosť je u nás v BRICK reality na prvom mieste. Svedčia o tom aj Vaše referencie, ktoré nás posúvajú dopredu.

banner

CHCEM PREDAŤ / PRENAJAŤ

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti? V BRICK reality máte všetky služby na kľúč. Profesionálne, efektívne a transparentne. Od prvej konzultácie až po predaj, alebo prenájom nehnuteľnosti. Ponúkame individuálny prístup, ktorý si zaslúžite.

banner

CHCEM KÚPIŤ / PRENAJAŤ SI

Hľadáte bývanie? Nájsť na trhu ideálnu nehnuteľnosť je časovo náročné. V mnohých prípadoch ide o investíciu na celý život. Službou agent kupujúceho Vám BRICK reality poskytne makléra, právnika a finančného odborníka.

brick logo
Každý klient je pre nás v prvom rade človek, ktorému chceme zabezpečiť spokojné bývanie a odborné služby.
Sociálne siete:
Všetky práva vyhradené pre BRICK reality s.r.o.