+421 948 504 607
info@brickreality.sk
brick logo
Brick Reality
Novinky a info

AKO RÝCHLO SA PREDÁ NEHNUTEĽNOSŤ?

Autor: BRICK reality | Zverejnené: 8. 5. 2022

Zdieľanie:

Asi každý predávajúci si pokladá otázku „Ako rýchlo dokážem predať svoju nehnuteľnosť?“. Ideálna odpoveď by bola „Čo najrýchlejšie a za čo najviac peňazí!“. Avšak reálnu odpoveď si môžeme dať po zvážení nasledovných faktorov:

CENA – na prvom mieste je určite cena danej nehnuteľnosti. Nie cena, za ktorú sme nehnuteľnosť nadobudli, ani cena, za ktorú podobnú nehnuteľnosť predal sused, ale správne nastavená predajná cena našej nehnuteľnosti.

V prípade, že je príliš vysoká, nehnuteľnosť bude pridlho na trhu. Ak sa neskôr z ceny zľaví, kupujúci môžu opäť vyčkávať, či sa v zľavovaní bude pokračovať.

Ak sa predáva príliš pod cenu, predávajúci v prvom rade ukráti sám seba. No aj tu sa môže stretnúť s váhavými kupujúcimi, ktorí sa zľaknú, že s touto nehnuteľnosťou nie je niečo v poriadku.

Dôvod predaja – prečo chcem prípadne musím svoju nehnuteľnosť predať? Sťahujem sa za prácou? Idem do väčšieho prípadne menšieho? Nedokážem splácať svoju súčasnú nehnuteľnosť? Keď si jasne stanovíte motiváciu k predaju, viete odhadnúť aj čas, ktorý môžete venovať predávaniu nehnuteľnosti.

Odosobnenie sa – chcem svoju nehnuteľnosť naozaj predať? Stávajú sa aj prípady, že predávajúci je príliš naviazaný na svoje bývanie a vnútorne nie je nastavený ho v skutočnosti predať. V tom prípade, aj keď nevedome, môže škodiť predaju, len aby k nemu v konečnom dôsledku neprišlo.

Lokalita – je určite rozdiel, či sa nehnuteľnosť predáva v meste alebo na dedine, či je v centre alebo v okrajovej časti. Kupujúcich zaujíma infraštruktúra, občianska vybavenosť, bezpečnosť okolia, prípadne susedské vzťahy.

Stav nehnuteľnosti – ide o novostavbu, mladšiu alebo staršiu stavbu, pôvodný stav, či rekonštrukciu? Aká je dispozícia bytu? Má balkón, terasu, pivničné priestory, garážové státie? Aké úpravy a opravy boli robené v prípade bytového domu?

Prezentácia – keď sme sa dostali do bodu, že ideme s nehnuteľnosťou na trh, je veľmi dôležité, ako ju odprezentujeme. Pri množstve ponúk, ktorými sa musí kupujúci prelúskať, dá určite na prvý dojem. Ten sa týka pekných fotiek v inzeráte, ale aj upravenej nehnuteľnosti počas osobnej prehliadky. Ak dokážeme s našou nehnuteľnosťou vyvolať pozitívnu emóciu, máme z hľadajúcich zrazu vážnych záujemcov.

Exkluzívny maklér – v dnešnej dobe sa oplatí predávať cez jedného, ale kvalitného makléra. Toho je dobre si vybrať na základe referencií a výsledkov jeho práce. Maklér dokáže nastaviť správnu cenu, venuje sa propagácii nehnuteľnosti, zabezpečí kompletnú zmluvnú dokumentáciu a pracuje v prospech predávajúceho.

Vhodný kupujúci – väčšina kupujúcich financuje kúpu nehnuteľnosti cez hypotekárny úver. Títo klienti majú záujem podpísať Rezervačnú zmluvu, či Zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, až po schválení úveru. Pre predávajúceho sa tým predlžuje proces získania peňažných prostriedkov, prípadne môže celý obchod stroskotať. Kvalitná realitná kancelária využíva služby profesionálnych finančných poradcov, aby maklér dokázal vybrať ideálneho kupujúceho.

Ak sa vám článok páčil a poznáte priateľov, ktorým môže pomôcť, zdieľajte ho na sociálnych sieťach.

Ak chcete byť pravidelne v kontakte s novinkami a zaujímavosťami z oblasti realít, dajte Páči sa mi to našej stránke na Facebooku BRICK reality na FB a pokojne sa pýtajte, ak vás niečo konkrétne zaujíma.

icon
Stiahnuť PDF
icon
Vytlačiť
Zdieľanie:

PODOBNÉ ČLÁNKY

Všetky dôležité novinky a hodnotné informácie z prostredia realít na jednom mieste.

4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
Autor: BRICK reality | Zverejnené: 17. 2. 2024

Nastal deň D, kedy ste sa rozhodli, že si obstaráte nehnuteľnosť. Novú, ďalšiu, investičnú, prenajatú... nech už je dôvod akýkoľvek, ide o veľké rozhodnutie. Nestačí len prezrieť si všetky dostupné ponuky a spraviť si prieskum o lokalite, kde by ste chceli kupovať. VŽDY je dôležitá aj osobná obhliadka nehnuteľnosti, a to aj v prípade, že vám nehnuteľnosť hľadala priamo realitná kancelária.

SLUŽBA REALITNÝ AGENT PREDÁVAJÚCEHO / KUPUJÚCEHO

Vaša spokojnosť je u nás v BRICK reality na prvom mieste. Svedčia o tom aj Vaše referencie, ktoré nás posúvajú dopredu.

banner

CHCEM PREDAŤ / PRENAJAŤ

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti? V BRICK reality máte všetky služby na kľúč. Profesionálne, efektívne a transparentne. Od prvej konzultácie až po predaj, alebo prenájom nehnuteľnosti. Ponúkame individuálny prístup, ktorý si zaslúžite.

banner

CHCEM KÚPIŤ / PRENAJAŤ SI

Hľadáte bývanie? Nájsť na trhu ideálnu nehnuteľnosť je časovo náročné. V mnohých prípadoch ide o investíciu na celý život. Službou agent kupujúceho Vám BRICK reality poskytne makléra, právnika a finančného odborníka.

brick logo
Každý klient je pre nás v prvom rade človek, ktorému chceme zabezpečiť spokojné bývanie a odborné služby.
Sociálne siete:
Všetky práva vyhradené pre BRICK reality s.r.o.