+421 948 504 607
info@brickreality.sk
brick logo
Brick Reality
Novinky a info

5 INGREDIENCIÍ, KTORÉ PREDAJÚ VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ

Autor: BRICK reality | Zverejnené: 6. 5. 2022

Zdieľanie:

Už ste si niekedy hľadali vysnívaný dom alebo byt? Prípadne si pozerali realitné portály napríklad pre porovnanie cien nehnuteľností vo vašom okolí? Čo vás pri realitnej inzercii osloví ako prvé? Je to cena, meno realitnej kancelárie, či kvetnatý opis nehnuteľnosti? Je to FOTOGRAFIA!

Práve kvalitné fotky urobia na kupujúcich dobrý prvý dojem a vyvolajú u nich záujem o ponúkanú nehnuteľnosť.

Skúste si prezrieť zopár inzerátov bytov na internete a určite tam nájdete množstvo fotiek, ktoré sú nafotené mobilným telefónom, tmavé, škaredé, nezaujímavé, ba až odstrašujúce. A pritom stačí tak málo, aby aj napríklad staršia nehnuteľnosť s nemoderným zariadením dokázala zaujať a ukázať svoj potenciál.

Čo by teda mali spĺňať fotografie nehnuteľnosti, aby boli jej prvotriednou reklamou?

1. KVALITNÁ FOTOTECHNIKA

Dnešné smartfóny už vedia robiť slušné fotky, ale na nafotenie nehnuteľnosti v plnej paráde určite odporúčame digitálnu (bez)zrkadlovku so špeciálnym objektívom.

2. UHOL POHĽADU

Fotíme vždy na šírku, nikdy nie na výšku. Fotky musia byť zaostrené. Nepoužívajte techniku „rybie oko“, kvôli ktorej fotky nepôsobia autenticky. Vytvorte pohľad na celú miestnosť, nikto nie je zvedavý na stenu s oknom.

3. SVETLO

Ideálne je fotiť nehnuteľnosť, keď vonku svieti slniečko. Pri týchto fotkách však pozor na prepaly, keď je žiarivé okno v kontraste s tmavou miestnosťou. Každopádne treba fotiť cez deň a lepší efekt na fotke vytvoria zapnuté lampy v každej miestnosti.

4. UPRATANÝ PRIESTOR

V tomto bode si treba dať trošku viac námahy, ktorá však za to stojí! Samozrejmosťou je upratať oblečenie prehodené cez stoličku, kopu časopisov spod konferenčného stolíka, riad z kuchynskej linky, či poskladať uteráky v kúpeľni. V kúpeľni si tiež poschovávajte kozmetiku z vane a umývadla. V kuchyni odložte čistiace prostriedky, ale aj všetky veci porozkladané na kuchynskej linke a áno aj všetko, čo je povykladané hore. Odporúčame tiež odložiť osobné predmety ako vystavené fotografie, aj tú zbierku magnetiek na chladničke, či digestore.

Keď chcete predávanú nehnuteľnosť pri fotení vyšperkovať, pomôže vám home staging. Detaily ako dekoračné vankúšiky, kytica kvetov v elegantnej váze, štýlovo prestretý stôl v kuchyni, voňavé sviečky v obývačke, navodia príjemnú atmosféru a vyvolajú v kupujúcich pozitívne emócie.

5. ÚPRAVA HOTOVÝCH FOTIEK

Na záver vyberieme tie najlepšie zábery a doladíme ich v kvalitnom programe na úpravu fotiek. Nejde o žiadny retuš fotiek, kedy by boli záujemci o nehnuteľnosť pri osobnej obhliadke nemilo prekvapení. Máme na mysli úpravy typu vyrovnanie línií (aby fotka nepôsobila krivo), či hra so svetlom a farbami (určite viac zaujme farebne živá fotka, ako tmavá a mdlá).

V BRICK reality spolupracujeme so špičkovými fotografmi, takže týchto päť ingrediencií pre atraktívnu fotku nehnuteľnosti vieme hravo namiešať. K fotkám vytvárame tiež pôdorys nehnuteľnosti. V ponuke máme aj interaktívnu 3D prehliadku nehnuteľnosti, či propagačné video, ktoré pomôžu vyvolať väčší záujem kupujúcich.

Ak sa vám článok páčil a poznáte priateľov, ktorým môže pomôcť, zdieľajte ho na sociálnych sieťach.

Ak chcete byť pravidelne v kontakte s novinkami a zaujímavosťami z oblasti realít, dajte Páči sa mi to našej stránke na Facebooku BRICK reality na FB a pokojne sa pýtajte, ak vás niečo konkrétne zaujíma.

icon
Stiahnuť PDF
icon
Vytlačiť
Zdieľanie:

PODOBNÉ ČLÁNKY

Všetky dôležité novinky a hodnotné informácie z prostredia realít na jednom mieste.

4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
Autor: BRICK reality | Zverejnené: 17. 2. 2024

Nastal deň D, kedy ste sa rozhodli, že si obstaráte nehnuteľnosť. Novú, ďalšiu, investičnú, prenajatú... nech už je dôvod akýkoľvek, ide o veľké rozhodnutie. Nestačí len prezrieť si všetky dostupné ponuky a spraviť si prieskum o lokalite, kde by ste chceli kupovať. VŽDY je dôležitá aj osobná obhliadka nehnuteľnosti, a to aj v prípade, že vám nehnuteľnosť hľadala priamo realitná kancelária.

SLUŽBA REALITNÝ AGENT PREDÁVAJÚCEHO / KUPUJÚCEHO

Vaša spokojnosť je u nás v BRICK reality na prvom mieste. Svedčia o tom aj Vaše referencie, ktoré nás posúvajú dopredu.

banner

CHCEM PREDAŤ / PRENAJAŤ

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti? V BRICK reality máte všetky služby na kľúč. Profesionálne, efektívne a transparentne. Od prvej konzultácie až po predaj, alebo prenájom nehnuteľnosti. Ponúkame individuálny prístup, ktorý si zaslúžite.

banner

CHCEM KÚPIŤ / PRENAJAŤ SI

Hľadáte bývanie? Nájsť na trhu ideálnu nehnuteľnosť je časovo náročné. V mnohých prípadoch ide o investíciu na celý život. Službou agent kupujúceho Vám BRICK reality poskytne makléra, právnika a finančného odborníka.

brick logo
Každý klient je pre nás v prvom rade človek, ktorému chceme zabezpečiť spokojné bývanie a odborné služby.
Sociálne siete:
Všetky práva vyhradené pre BRICK reality s.r.o.