+421 948 504 607
info@brickreality.sk
brick logo
Brick Reality
Novinky a info

PREDÁM BYT S BALKÓNOM. NO JE TO NAOZAJ BALKÓN?

Autor: BRICK reality | Zverejnené: 6. 5. 2022

Zdieľanie:

Viete aký je rozdiel medzi balkónom a loggiou? Pozrime sa na tejto pojmy spolu.

BALKÓN

Balkón má pôvod svojho názvu v nemeckom jazyku a značí výčnelok. Je to časť stavby, ktorá vyčnieva z domu. Je ohraničený zábradlím a vystavený poveternostným vplyvom vonkajšieho prostredia.

Zvyčajne je na menšej ploche od 1 m2 do 2,5 m2 a najčastejšie sa vyskytuje na starších tehlových domoch v centre mesta. Zábradlie balkóna môže byť vyrobené z rôznych materiálov, väčšinou to býva kov.

Špecialitou je tzv. francúzsky balkón, ktorý nemá priestor. Jedná sa o balkónové dvere z izby, ale bez balkóna. Výhodou môže byť pekný výhľad a presvetlenie miestnosti, na druhej strane spôsobuje tepelnú stratu, keďže sklom unikne viac tepelnej energie.

LOGGIA

Loggia má pôvod v taliančine a znamená stĺpová chodba. Loggia je zapustená do pôdorysu domu a aspoň z dvoch strán chránená bočnými stenami, nad ktorými sa nachádza strop. Loggie nájdeme najmä v starších panelových domoch. Ich obvyklá rozloha je 3 m2, 4 m2 alebo 6 m2. Zväčša sú umiestňované z izieb, ale môžu viesť aj z kuchyne.

Či už balkón alebo loggia, môžu nám slúžiť ako miesto na odkladanie predmetov, záhradka, či relaxačná zóna. Treba však kontrolovať ich stav, aby sa nezmenili na nebezpečné miesto!

Kontroluje sa ich povrch (dlažba, oplechovanie), aby sa pod neho nedostala voda. Nemenej dôležitá je aj kontrola zábradlia, či sa na ňom nepodpísal čas a počasie.

TERASA

Ak máme vonkajšiu súčasť , ktorá je väčšia ako balkón, nevystupuje z hmoty budovy a nie je zastrešená, hovoríme o terase. V posledných rokoch sú terasy súčasťou mnohých novostavieb. Zvyšujú cenu bytu, keďže navodzujú atmosféru rodinného domu.

Ak sa vám článok páčil a poznáte priateľov, ktorým môže pomôcť, zdieľajte ho na sociálnych sieťach.

Ak chcete byť pravidelne v kontakte s novinkami a zaujímavosťami z oblasti realít, dajte Páči sa mi to našej stránke na Facebooku BRICK reality na FB a pokojne sa pýtajte, ak vás niečo konkrétne zaujíma.

icon
Stiahnuť PDF
icon
Vytlačiť
Zdieľanie:

PODOBNÉ ČLÁNKY

Všetky dôležité novinky a hodnotné informácie z prostredia realít na jednom mieste.

4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
Autor: BRICK reality | Zverejnené: 17. 2. 2024

Nastal deň D, kedy ste sa rozhodli, že si obstaráte nehnuteľnosť. Novú, ďalšiu, investičnú, prenajatú... nech už je dôvod akýkoľvek, ide o veľké rozhodnutie. Nestačí len prezrieť si všetky dostupné ponuky a spraviť si prieskum o lokalite, kde by ste chceli kupovať. VŽDY je dôležitá aj osobná obhliadka nehnuteľnosti, a to aj v prípade, že vám nehnuteľnosť hľadala priamo realitná kancelária.

SLUŽBA REALITNÝ AGENT PREDÁVAJÚCEHO / KUPUJÚCEHO

Vaša spokojnosť je u nás v BRICK reality na prvom mieste. Svedčia o tom aj Vaše referencie, ktoré nás posúvajú dopredu.

banner

CHCEM PREDAŤ / PRENAJAŤ

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti? V BRICK reality máte všetky služby na kľúč. Profesionálne, efektívne a transparentne. Od prvej konzultácie až po predaj, alebo prenájom nehnuteľnosti. Ponúkame individuálny prístup, ktorý si zaslúžite.

banner

CHCEM KÚPIŤ / PRENAJAŤ SI

Hľadáte bývanie? Nájsť na trhu ideálnu nehnuteľnosť je časovo náročné. V mnohých prípadoch ide o investíciu na celý život. Službou agent kupujúceho Vám BRICK reality poskytne makléra, právnika a finančného odborníka.

brick logo
Každý klient je pre nás v prvom rade človek, ktorému chceme zabezpečiť spokojné bývanie a odborné služby.
Sociálne siete:
Všetky práva vyhradené pre BRICK reality s.r.o.