+421 948 504 607
info@brickreality.sk
brick logo
Brick Reality
Novinky a info

REALITA V REALITÁCH 1. ČASŤ

Autor: BRICK reality | Zverejnené: 6. 5. 2022

Zdieľanie:

„Tých realitiek je dnes ako húb po daždi! To je pohodová práca, vyvážať sa celý deň po meste a ukazovať záujemcom nehnuteľnosti! Realiťáka môže robiť každý! Načo tým chamtivcom platiť takú vysokú províziu, ak vôbec nejakú?!“

Sú vám blízke tieto tvrdenia? V dnešnej dobe s nimi veľa ľudí súhlasí a my sa ani nečudujeme, keďže mnoho realitných kancelárií nemá práve najlepšie renomé. A vôbec, realitný trh sa za celé roky veľmi neposunul k lepšiemu.

Ale je vždy chyba na strane realitnej kancelárie, alebo k nevydareným obchodom prispievajú aj majitelia nehnuteľností? Čítajte ďalej a dozviete sa v našom článku!

FINTY REALITNÝCH KANCELÁRIÍ

RK sleduje nové ponuky nehnuteľností od súkromných inzerentov a oslovuje ich na spoluprácu. Vety typu „RK nevolať!“ v inzeráte nemajú žiadny odstrašujúci účinok.

Na tom by ešte nebolo nič zlé, veď kvalitná RK môže ponúknuť predávajúcemu svoje služby a predať za neho lepšie a drahšie. Dôležité je, akú pridanú hodnotu mu poskytne.

RK LEN PREVEZME INZERÁT OD PREDÁVAJÚCEHO

Maklér sa nestretol s majiteľom nehnuteľnosti, dokonca ani nevidel nehnuteľnosť na vlastné oči, až kým nepriviedol prvého kupujúceho.

RK sa neobťažovala urobiť profesionálne fotografie predávanej nehnuteľnosti, použila už zverejnené fotky od majiteľa.

RK ani len neoslovila majiteľa a rovno si stiahla jeho inzerát pod svoju hlavičku a začala predávať.

ZAVÁDZANIE CENOU

V inzeráte RK je nižšia cena ako v ostatných inzerátoch na rovnakú nehnuteľnosť. Záujemca, ktorý poctivo hľadá a všetko zvažuje, sa logicky ozve na inzerát s najnižšou cenou. Až na obhliadke nehnuteľnosti sa dozvie, že cena ešte nezahŕňa províziu RK. Avšak „šikovný“ maklér ho dokáže zmanipulovať ku kúpe.

Iný prípad je, keď RK opäť konkuruje nižšou cenou, no tentoraz podrazí predávajúceho. Nehnuteľnosť predá síce najrýchlejšie, ale presvedčí majiteľa o nižšej cene a ešte z tej si odráta svoju províziu.

NAJRÝCHLEJŠÍ PREDAJ

RK ohúri majiteľa nehnuteľnosti takmer okamžitým predajom nehnuteľnosti za niekoľko dní. Ale je najrýchlejší predaj pre majiteľa aj najvýhodnejší?! Určite nie!

Úlohou kvalitného realitného makléra je pochopiť potreby predávajúceho. Taktiež by mal vedieť overiť finančné možnosti vážnych záujemcov, aby celý proces predaja a vyplatenia nehnuteľnosti prebehol bez problémov. V prípade, že sa nazbiera viacero kupujúcich, je ideálne dospieť k licitácii, aby sa cena nehnuteľnosti vyšplhala čo možno najvyššie. Veď RK v tomto prípade pracuje pre predávajúceho!

STIAHNUTIE A OPÄTOVNÉ NAHODENIE INZERÁTU

Keď je nehnuteľnosť dlhšie na trhu a nie je o ňu záujem, RK stiahne pôvodný inzerát a o pár dní ho nahodí nanovo ako horúcu novinku s výbornou cenou. Niektoré RK obnovujú ten istý inzerát na pravidelnej dennej báze, aby bol neustále na prvej strane realitného portálu. Noví záujemcovia, ktorí predtým nestrávili celé dni prehľadávaním inzertných portálov, sa môžu dať ľahko zlákať.

Zatiaľ to vyzerá, že predávať cez realitnú kanceláriu nie je vôbec dobré rozhodnutie. Odporúčame však prečítať si pokračovanie článku a pozrieť sa na druhú stranu mince.

Ak sa vám článok páčil a poznáte priateľov, ktorým môže pomôcť, zdieľajte ho na sociálnych sieťach.

Ak chcete byť pravidelne v kontakte s novinkami a zaujímavosťami z oblasti realít, dajte Páči sa mi to našej stránke na Facebooku BRICK reality na FB a pokojne sa pýtajte, ak vás niečo konkrétne zaujíma.

icon
Stiahnuť PDF
icon
Vytlačiť
Zdieľanie:

PODOBNÉ ČLÁNKY

Všetky dôležité novinky a hodnotné informácie z prostredia realít na jednom mieste.

4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
4 P PRI OBHLIADKE NEHNUTEĽNOSTI
Autor: BRICK reality | Zverejnené: 17. 2. 2024

Nastal deň D, kedy ste sa rozhodli, že si obstaráte nehnuteľnosť. Novú, ďalšiu, investičnú, prenajatú... nech už je dôvod akýkoľvek, ide o veľké rozhodnutie. Nestačí len prezrieť si všetky dostupné ponuky a spraviť si prieskum o lokalite, kde by ste chceli kupovať. VŽDY je dôležitá aj osobná obhliadka nehnuteľnosti, a to aj v prípade, že vám nehnuteľnosť hľadala priamo realitná kancelária.

SLUŽBA REALITNÝ AGENT PREDÁVAJÚCEHO / KUPUJÚCEHO

Vaša spokojnosť je u nás v BRICK reality na prvom mieste. Svedčia o tom aj Vaše referencie, ktoré nás posúvajú dopredu.

banner

CHCEM PREDAŤ / PRENAJAŤ

Rozmýšľate o predaji nehnuteľnosti? V BRICK reality máte všetky služby na kľúč. Profesionálne, efektívne a transparentne. Od prvej konzultácie až po predaj, alebo prenájom nehnuteľnosti. Ponúkame individuálny prístup, ktorý si zaslúžite.

banner

CHCEM KÚPIŤ / PRENAJAŤ SI

Hľadáte bývanie? Nájsť na trhu ideálnu nehnuteľnosť je časovo náročné. V mnohých prípadoch ide o investíciu na celý život. Službou agent kupujúceho Vám BRICK reality poskytne makléra, právnika a finančného odborníka.

brick logo
Každý klient je pre nás v prvom rade človek, ktorému chceme zabezpečiť spokojné bývanie a odborné služby.
Sociálne siete:
Všetky práva vyhradené pre BRICK reality s.r.o.